Autor: Admin | Vydáno: 8.2. 2015 17:15 | Adresa: http://www.korfbalbrno.cz/clanek-brno-vitezem-zakladni-casti-ceske-korfbalove-extraligy-702.html

Brno vítězem základní části České korfbalové extraligy

V prvním střetnutí v sezóně Brno doma s nadějným mladým týmem z Prostějova zaváhalo a darovalo mu jedno vítězství. Tuto prohru chtěl náš tým na horké prostějovské půdě odčinit. Proto odjížděl s jasným cílem 2x vyhrát, uhájit 1. místo v základní části extraligy, a tím si zajistit účast na jednom z Evropských pohárů pro příští rok.SK RG Prostějov - KK Brno  19:30  (12:16)


Úvod utkání byl velmi vyrovnaný. V prvních pěti minutách vládly zápasu pouze 2 střelkyně. Reprezentantky Lenka Nasadilová a Eliška Jonáková. Lenka již v prvních dvou útocích skórovala, Eliška se však nenechala zahanbit a hned vzápětí jí dva koše vrátila a tím se sebevědomě nastartovala do zápasu. Oba soupeři se drželi na dostřel jednoho koše do stavu 6:6. Následně se brněnským podařilo odskočit od soupeře a před poločasem navýšit náskok na rozdíl čtyř košů.

  
Do druhého poločasu vstupovali brněnští s cílem zvýšit svoje vedení, což se jim povedlo, kdy téměř ze stejného místa 2x skórovala Eva Fridrichová a Roman Věžník. Tímto náskokem se podařilo zlomit soupeře, který se sice snažil dotahovat, ale brněnští si vedení v klidu pohlídali, skórovali, až se dostali na pomyslnou hranici 30. košů.

  
Brno střelecky v zápase držela především reprezentační dvojice Jonáková Eliška a Roman Věžník. Eliška byla téměř neomylná, využívala své rychlosti a nutila svoji obránkyni k chybám. K tomu se tradičně prosazovaly střelkyně Štepánka Jonáková s Evou Fridrichovou, které byly podporovány kvalitní prací svých mužských spoluhráčů.

     

Střelci zápasů: http://www.korfbal.cz/match/460  

     

    

SK RG Prostějov - KK Brno  16:26  (8:14)

  
Do druhého zápasu Brno nastupovalo se stejným cílem jako do utkání prvního , vyhrát, získat body a zvýšit si sebevědomí před blížícím se semifinále. Brno pouze mírně pozměnilo svoji sestavu, kdy Jirku Zieglera nahradil Martin Skála, který využíval spolupráce s Romanem Věžníkem a úspěšně zakončoval. V tomto zápase se Brno dostalo dříve do vedení, jež postupně navyšovalo až na poločasových 14:8.

     
Druhý poločas nebyl ze strany Brna zcela ideální. Po chybách v souhře a nedostatku pohybu se Prostějov dostal na rozdíl tří košů. Brněnští museli opět zabrat, zklidnit se v útoku a po vypracování a úspěšném proměnění několika šancí se vrátilo zpět do zápasu. Velice příznivé v tomto utkání bylo, že se podařilo skórovat všem hráčům na hřišti, každý tak byl pro soupeře nebezpečný a prostějovská obrana se nemohla zaměřit pouze na naše nejlepší střelce.

  

Střelci zápasů: http://www.korfbal.cz/match/461  

   

Těmito dvěma výhrami si Brno s předstihem zajistilo 1. místo po základní části extraligy. Teď bude v poklidu čekat na svého soupeře pro semifinále, který pravděpodobně vzejde ze vzájemného duelu mezi Kolínem a Prostějovem.