Autor: Ondra | Vydáno: 27.4. 2015 22:35 | Adresa: http://www.korfbalbrno.cz/clanek-brnensky-dorost-potvrdil-postup-do-boju-o-medaile-714.html

Brněnský dorost potvrdil postup do bojů o medaile

 Poslední kolo dorostenecké extraligy pro nás znamenalo jednak dlouhé cestování do nejvzdálenějšího města korfbalové mapy - Českých Budějovic, a také sehrání 2 zápasů s relativně výkonnostně vyrovnaným soupeřem. To vše naštěstí v komfortní situaci, kdy jsme již měli zajištěn postup do utkání o bronz, takže jsme mohli hrát v klidu a bez nervů.

 
1. zápas
Sokol Č. Budějovice x KK Brno 6:11 (2:7)

Navážu-li na předchozí odstavec, chtělo by se říct "mohli, ale nehráli".
Ani tentokrát jsme neodjeli v kompletní sestavě, když chyběla Markéta Cupáková kvůli zraněnému prstu. Nicméně, jak se ukázalo na místě, ani soupeř nebyl kompletní a stejně jako v Brně měl k dispozici pouze 7 hráčů, takže nás již počtvrté v tomto ročníku čekaly zápasy proti oslabenému týmu. Navíc jsme měli za sebou dlouhou 4,5 hodinovou cestu vlakem a na rozcvičení nám kvůli časovému presu zbylo jen pár minut. Nebylo se tak co divit, že první minuty utkání byly hodně rozpačité. Na malém prostoru budějovické Sokolovny nás domácí v obraně dobře dostupovali a my jsme měli velké problémy se vůbec dostat do zakončení. Když už se to povedlo, většinou to bylo zakončení nepřesné. Herní převaha byla poměrně jasná, ale soupeř dobře doskakoval a ve hře 4/4 jsme si výraznější převahu nedokázali vytvořit. Nedařilo se našim střelkyním, proto jsme hned v prvním poločase sáhli k rotaci hráček napříč čtverkami. Trochu to hře pomohlo a do poločasu jsme přece jen odskočili na komfortní rozdíl 5 košů - 2:7 z pohledu domácí družstva.

Vstup do druhé půle se bohužel vůbec nepovedl, nejdříve jsme vystřídali kluky a vzápětí po chybách v obraně od nich inkasovali 3 koše, takže stav byl najednou těsný 5:7. Naštěstí se po dlouhé odmlce v pravý čas povedlo vstřelit 2 koše a opět odskočit na komfortnější rozdíl. Hra ale rozhodně dobrá nebyla. V útoku se nám na malém prostoru nedařilo uvolnit za záda a neustále stavěné asistence vedly k více ztrátám než šancím. Když se k tomu připočítají neproměněné penalty a donášky a navíc obrovské množství nechycených a neřesných nahrávek, rozhodně situace nebyla úplně růžová. Uklidnění přinesla až zpětná výměna kluků, která opět zpevnila naši obranu. Za posledních 8 minut zápasu už jsme dostali jediný koš a sami dali 3. Na závěr jsme opět trochu zamíchali děvčaty v sestavě a i tato změna v posledních minutách vedla k zvýšení náskoku na konečných 6:11. V rozhodně ne moc povedeném utkání jsme si tak připsali další 2 body do tabulky.

 


Střelci Č. B.: Paďouk (1), Jiřička (1), Šmíd (1), Mensová A. (2), Vančurová (1), Mensová M. (0), Housková (0), Nevludová (0)

 

Sestava a střelci Brno: Drábková D. (1), Pléhová (0), Pospíšil (1), Dlapa (1); Jemelíková V. (3), Hejčová K. (3), Kovář (2), Pokorný (0); Drábková A. (0), Sázavský (0)

 

 

2. zápas
KCC Sokol Č. Budějovice x KK Brno 3:17 (2:5)

Do druhého duelu jsme zkusili zamíchat sestavami. Jedna z čtverek byla postavená výhradně na skórování proti oslabenému soupeři, druhá měla za cíl dobrou obranu a postupně přidávat koše i v útoku proti neoslabené čtveřici. Tato taktika ale zrovna ideálně nevyšla. Střelecky silná čtveřice sice byla schopna jednoduše a rychle skórovat, ale druhá čtverka se v útoku trápila a byla neproduktivní navzdory herní převaze. Proto skoro celý poločas jedna čtverka strávila prakticky celý v obraně a druhá v útoku. Celkem rychle jsme vedli, ale následovalo dlouhé střelecké trápení. Šance jsme si vytvářeli, ale nebyli jsme je schopni proměnit. Utrápený poločas tak skončil hubeným skóre 2:5 v náš prospěch.

 

Pomohla opět až změna v sestavě, kdy těsně před poločasem na hřiště přišla Aneta Drábková a její střelecká pohoda a klid přinesli konečně i další koše. Pochvalu za poctivou práci na doskoku v pozici volného hráče zaslouží Marek Pospíšil, který díky bojovnosti a trpělivé práci chystal skvělé šance svým spoluhráčům, zejména Dominice s Vendy, ale velmi dobře v útoku zahrál tentokrát i Michal. Na druhé straně se pak kromě Anety rozstřílel i Filip, autor 5 košů. V obraně jsme soupeři prakticky nic nedovolili a za celý poločas inkasovali 1 koš. Když na chvíli opět začala v jedné čtverce střelba váznout, zamíchali jsme znovu lehce sestavou dívek a tato změna tentokrát zapůsobila blahodárně. V posledních minutách jsme již unavenému a rezignovanému soupeři přidali několik košů a zvítězili komfortně 3:17.

 

Střelci Č. B.: Paďouk (1), Jiřička (0), Šmíd (1), Mensová A. (1), Vančurová (0), Mensová M. (0), Housková (0), Nevludová (0)
 

Sestava a střelci Brno: Drábková D. (4), Jemelíková (3), Pospíšil (0), Sázavský (1); Pléhová (0), Hejčová K. (0), Kovář (5), Pokorný (0); Drábková A. (3), Dlapa (1)

 

Dvě vítězství tak pro nás znamenají komfortní náskok na 3. místě tabulky, které jsme cestou na vlak ještě oslavili zmrzlinou pro všechny hráče a někteří i vynikajícími hamburgery v proslaveným „Hladovým vokně".

 

 

Hodnocení trenéra:

Po velmi dobrém výkonu proti Kolínu tentokrát předváděná hra byla daleko od optimálního výkonu. Na vině bylo jednak nezvykle malé hřiště, které nám neumožňovalo otvírat prostor, nepochybně i dlouhé cestování a nedostatečná rozcvička v prvním duelu. Co se týče předváděné hry, vůbec mě netěšila slabá střelecká úspěšnost zejména kluků, kteří při svých střelách často ani netrefili obroučku. Navíc stále zápasíme se střelbou z pohybu. Malý prostor nás nutil neustále stavět asistence, které ale nevedly k dobrým šancím. Lepší je hru roztáhnout a asistenta stavět až na rozpohybované obránce. Spokojen jsem rozhodně nebyl ani s bojovností některých hráčů o útočné doskoky. Až na několik okýnek byla opět velmi dobrá naše obrana, za kterou určitě zaslouží hráči pochvalu.

 

Naprosto zásadní je ale naše psychická nevyrovnanost a labilita. Nesmíme se prostě nechat rozhodit ani chováním diváků, protihráčů či rozhodnutím rozhodčího (mimochodem velmi často správných v náš neprospěch). Musíme věřit vlastním schopnostem a kvalitám. Tím spíš, že tentokrát na výsledku nezáleželo a mohli jsme hrát naprosto s klidem a v pohodě. Ale přijdou mnohem důležitější, vyrovnanější a náročnější utkání a tam bude potřeba mít nervy z ocele a „být v pohodě a nad věcí". První z nich přichází už za 14 dní v zápase o 3. místo.