Autor: Ondra | Vydáno: 10.5. 2015 20:22 | Adresa: http://www.korfbalbrno.cz/clanek-hodnoceni-sezony-2014-2015-718.html

Hodnocení sezóny 2014-2015

Tento týden skončily poslední korfbalové soutěže sezóny 2014-2015. A že to byla pro KK Brno sezóna dosud nejúspěšnější, lze asi jen těžko pochybovat. Pojďme si ale přece jen stručně shrnout konečné výsledky brněnských týmů. 


Česká korfbalová extraliga - 1. místo
24 let čekání a konečně je to tu! Brněnské Áčko dosáhlo na historický mistrovský titul. Tomu ale předcházel ještě skvělý úspěch v podobě 4. místa na Europa Cupu. Tým vyzrál jako víno a konečně dokázal prolomit smůlu v důležitých utkáních. Příští rok ho tak čeká znovu nejprestižnější evropský pohár a k tomu obhajoba titulu. Dá si Brno další zlatý dárek k výročí čtvrtstoletí existence klubu?  
 
 
1. Česká korfbalová liga - 1. místo
"Bez ztráty kytičky" - kombinovaný tým mladších i starších hráčů vyztužený vždy několika hráči z A-týmu, kteří v sezóně nemají tak velké zápasové vytížení, dokázal obhájit loňské zlato bez ztráty jediného bodu v základní skupině i v play-off. Příští rok do tohoto týmu budeme chtít zabudovat i více mladých dorostenců. Uvidíme, jak se podaří skloubit dravé mládí a zkušenosti.  
 
 
Česká dorostenecká extraliga - 3. místo
Mladý tým s věkovým průměrem okolo 16 let složený z hráčů KK Brno a KK Nový Lískovec kolem zkušené kapitánky Karolíny Hejčové dokázal víc, než se na začátku sezóny čekalo. Stejně jako extraligový tým měl ve svém středu vynikající dívky, které patřily mezi nejlepší střelkyně soutěže. 
 
 
Liga starších žáků  
Do této soutěže KK Brno nepostavilo samostatný tým, ale jeho hráči se v rámci hostování výraznou měrou podíleli na zisku zlatých medailí s KK Nový Lískovec. Vendy Jemelíková, Filip Kovář, Michal Sázavský a Marek Dlapa byli důležitou součástí sestavy novopečených mistrů republiky v této kategorii. 
 
 
Liga mladších žáků - 6. a 8. místo
V Brně pomalu roste další generace. Původně jsme do soutěže postavili jen 1 tým, ale po odhlášení Šenova jsme doplnili soutěž i druhým celkem a i když tato družstva zatím spíš získávala zkušenosti, za své výkony se určitě stydět nemusí. Teď je důležité děti u korfbalu udržet, protože úspěchy přijdou časem až po letech poctivého tréninku. Příští rok snad v této kategorii postavíme i více týmů. 
 
 
Liga minižáků - 3. místo
Naši nejmenší po loňském vítězství na Českém poháru bojovali úspěšně i v celoroční soutěži. 2 týmy Brna složené ze 3 škol hrající v základní soutěži na konci vykrystalizovaly v družstvo složené z těch nejzkušenějších, které na finálovém dni vybojovalo bronzové medaile. A to si pište, že byly zasloužené!
 
 
 
Velý dík za tyto úspěchy ale nepatří jen hráčům, ale zejména trenérům, rodičům a fanouškům, kteří při nás celý rok stáli, věnovali korfbalu svůj vlastní volný čas, peníze i síly, a díky nim můžeme s hrdostí říct, že patříme mezi nejlepší a nejlépe fungující kluby v České republice. 
 
 
Pevně věřím, že tyto úspěchy nebyl pro brněnský korfbal ojedinělé ani poslední. A taky doufám, že je s námi přijdete pořádně oslavit v sobotu 30. 5. do areálu Orla v Komíně, kde se bude konat žákovský turnaj v korfbalu v písku a také slavnostní zakončení sezóny. Tam fakt nemůžete chybět!