Autor: Ondra | Vydáno: 15.11. 2015 19:48 | Adresa: http://www.korfbalbrno.cz/clanek-z-nachoda-dorost-privezl-jen-polovinu-bodu-740.html

Z Náchoda dorost přivezl jen polovinu bodů

V polovině listopadu brněnský dorostenecký tým čekal nejdelší ligový výjezd - do Červeného Kostelce u Náchoda, kde se střetl s domácím Náchodem a v repríze minulého kola s Šenovem. 

 
1. zápas
PKC Náchod x KK Brno 17:20 (9:9)
 
Úvodní střetnutí s domácím Náchodem bylo podle očekávání velmi vyrovnané. Na obou stranách totiž hrály dvě skvěle střelecky disponované hráčky, přes které týmy tlačily většinu útoků. Taktika Brna zněla jasně, nedovolit klukům stavět snadné asistence a tím eliminovat útočnou sílu dívek. Jenže tenhle záměr bohužel nevycházel a od začátku měli náchodští kluci spoustu prostoru a ze snadných asistencí dívky skórovaly. My jsme stěží drželi krok, zejména díky chytrosti v blízkosti koše, naše korfbalové umění bylo bohužel na nižší úrovni. Do kabin tak šly oba celky za vyrovnaného stavu.

 

Ve druhé půli už přece jen většina hráčů pochopila, jak by měla bránit, a soupeř najednou mnohem hůře hledal střelecké příležitosti. Ani naše útočná hra ale nebyla ideální, chyběl nám tlak do koše a schopnost pracovat v pozici za košem. Naštěstí se v pravou chvíli ukázalo, "jak je důležité míti Filipa". Filip Kovář v sobě totiž probudil střelecký potenciál a několika přesnými zásahy za sebou dal do brněnských rukou klid a vedení o 3-4 koše. Navzdory několika chybám ve výjezdech a v rychlých útočných ztrátách jsme už zápas dotáhli do vítězného konce 20:17.

 

Střelci Brno: Kovář - 9; Drábková - 5, Sahatciu - 3; Pokorný - 2; Dlapa - 1; Sázavský, Kohl, Rutarová, Dostálová, Jemelíková - 0.

 

2. zápas
KC-ZŠ Šenov - x KK Brno 9:8 (3:3)

Šenov už jako soupeře známe, v minulém kole jsme ho porazili po nepříliš povedeném výkonu, ale přesto výrazně 17:11. Snad jsme byli přesvědčeni, že nám vítězství spadne do klína samo, snad bylo chybou i nenasazení nejsilnější sestavy na začátek, každopádně se tento zápas obrátil v noční můru. Ani jednomu z hráčů se nedařilo, prvních 10 minut jsme prakticky nezasáhli obroučku a nedoskočili jediný balón, vyložené šance jsme spalovali jednu za druhou a výsledek po 15. minutách? 1:1 !!! Bohužel nepomohla ani střídání, hráči se nevěděli rady s těsnou obranou soupeře, nedokázali se uvolnit do kloudné šance a když už v ní byli, neproměnili ji. Poločasový výsledek 3:3 dokazuje, že to pohledný zápas rozhodně nebyl.

Do druhé půle jsme se snažili hlavně uklidnit a přesvědčit sebe samotné, že jsme lepší tým. Bohužel ani to se nepovedlo. Hráči se na hřišti víc hádali, než hráli, polovině týmu došla fyzická kondice a druhá marně hledala, kam by mohla naběhnout. Stříleli jsme bez doskoku, od autových čar, střely, které míjely obroučku o několik metrů. Na všech včetně trenéra byla vidět bezmoc a zoufalá snaha něco změnit. Nikdo ze zkušených hráčů a reprezentantů v sobě nedokázal najít klid a připravit kloudnou akci s úspěšným zakončením. Soupeř nám stále nijak neutíkal, ale bohužel v rozhodujících chvílích nám šenovští kluci vstřelili jednoduché koše. Ten poslední sice 3 minuty před koncem, ale i to stačilo a my jsme už nedokázali najít v sobě sílu a srovnat. Prohra 8:9 se soupeřem, který rozhodně nebyl nad naše síly, byla krutá a trpká.

 

Střelci Brno: Jemelíková - 2; Drábková - 2; Pokorný - 2; Kovář - 1; Rutarová - 1; Šálek, Kohl, Sázavský, Dlapa, Dostálová, Sahatciu - 0.

 


3. zápas
PKC Náchod x KC-ZŠ Šenov 19:10 (6:2)

Náchod ukázal, že je v tomto zápase favoritem a snadno Šenov přehrál. Zajímavostí zápasu byla červená karta za nesportovní chování pro šenovského hráče.

 

 

Hodnocení trenéra:
Z tohoto turnaje jsme si měli přivézt 4 body. Ztráta s Šenovem byla naprosto zbytečná. Souvisí jednak s psychikou jednotlivých hráčů, stejně tak se slabou fyzickou kondicí a velmi špatnou míčovou technikou. Máme spoustu šancí a dobrých střeleckých příležitostí, ale naše střelba je katastrofální. A když se přestane dařit, tým se psychicky složí. Takové zápasy jsou noční můra trenérů. Nedokázal jsem vám poradit vůbec nic, cokoliv jste dělali, bylo špatně. Nemá smysl teď něco vytýkat jednotlivcům, nefungoval celý tým. Jediné, co smysl má, je hodit to za hlavu a začít makat na tom, abychom si vybojovali účast v play-off ve zbývajících zápasech. Nebude to snadné, ale šanci máme stále velkou.