Autor: Admin | Vydáno: 24.11. 2015 08:03 | Adresa: http://www.korfbalbrno.cz/clanek-premiera-se-nepovedla.-obhajce-mistrovskeho-titulu-z-brna-padl-745.html

Premiéra se nepovedla. Obhájce mistrovského titulu z Brna padl

Premiéra se nepovedla. Obhájce mistrovského titulu z Brna padl hned ve svém prvním utkání nové sezony. Na palubovce znojemských Modrých Slonů prohrál 22:26 a do příště musí hodně věcí změnit.

„Moc nevím, co se s námi dělo. Náš výkon byl hrozný. Duel jsme prostě nezvládli, vytvořili jsme si dost střeleckých pozic a naše úspěšnost v zakončení byla bídná. Start do sezony se rozhodně neodehrál podle našich představ," lamentoval brněnský Jakub Máša.

   

V poločase přitom ještě Brňané o jeden koš vedli. Domácí však po změně stran zaveleli k velkému obratu. „Měli jsme víc štěstí než rozumu. O poločase jsme si řekli, že to musíme víc rozhýbat a to se povedlo. Navíc jsme poslali na plac vysokého Jakuba Žáka, což se ukázalo jako dobrý tah. Musím pochválit celý tým, všichni hráli s obrovským nasazením," byl spokojený znojemský kouč a zároveň hráč Jiří Podzemský, který se v neděli blýskl deseti koši. „Cítil jsem se opravdu dobře. Když se člověk chytne, tak je pak celý duel v laufu," pousmál se český reprezentant.

  

Výhra je pro Znojmo o to cennější, že většinu zápasu hrálo jen v sedmi hráčích. Nedlouho po zahájení hry totiž odstoupila kvůli zranění Hana Simonidesová. „Máme velkou marodku a neměli jsme koho střídat. Paradoxně nás však její absence semkla a hrát v sedmi nám vyhovovalo. Víc jsme stříleli a hýbali se. Nakoplo nás to," popsal Podzemský.  

  

Znojmo Modří Sloni : Brno, KK - 26:22 (10:11)

  

Rozhodčí: Martin Uherka, Zdeněk Snášel.

Nejvíc bodů: Podzemský Jiří 10, Žák Ivan 6, Ferkovičová Tereza 5 - Jonáková Eliška 6, Šedý Jan 5, Jonáková Štěpánka 4.