Autor: jakma | Vydáno: 14.12. 2015 07:00 | Adresa: http://www.korfbalbrno.cz/clanek-prvni-letosni-extraligova-vyhra.-a-stala-za-to-750.html

První letošní extraligová výhra. A stála za to!

Ve čtvrtém dějství nejvyšší české korfbalové soutěže se nestalo nic neočekávaného. Favorité potvrdili svou roli a nenechali nic náhodě. Mistrovské Brno se po předešlých nepřesvědčivých výkonech vzmohlo a jasně 34:15 přehrálo překvapení z Prostějova.

    

Kdo čekal, že energičtí mladíci v barvách Prostějova překvapí i v Brně, ten se hrubě mýlil. Zkušený úřadující mistr, který v předchozích dvou zápasech moc nepřesvědčil, tentokrát jasně dominoval. Od začátku diktoval tempo hry a nebylo pochyb, kdo si odveze všechny body. V brněnském dresu excelovaly sestry Jonákovy, které si shodně připsaly po sedmi bodech. „Z Prostějova jsme díky jeho výsledkům měli určitý respekt. Naopak z naší hry jsme byli dosud zklamaní, všichni chtěli v neděli zahrát líp a to se podařilo. Ze začátku nám prostějovští korfbalisté bránili doskok, ale po chvíli jsme se s tím srovnali a postupně navyšovali náskok. Zapracovala nám dobře obrana a o mnoho jsme zlepšili úspěšnost střelby. Všichni zápas odmakali a hráli jsme jako tým. Do utkání jsme postupně zapojili i mladé holky, které ukázaly, že na extraligu mají," chválil své svěřence brněnský kouč Jakub Máša.

   

Po výhře s Kolínem a překvapivě i se Znojmem tak vyšel Prostějov tentokrát bodově naprázdno. „Vůbec nám nefungovala souhra a nepadalo nám to tam. Brnu tam toho naopak padalo dost. Jedna naše čtyřka moc nevěděla, co hrát. V předešlých duelech, hlavně pak se Znojmem, jsme však ukázali, že se naše mladé družstvo může měřit s každým. Uvidíme, jak nám to půjde dál," komentoval prostějovský Petr Galíček.

 

Brno, KK : Prostějov, SK RG - 34:15 (18:9)

 

Rozhodčí: Zdeněk Milichovský, Jakub Pernica.

Nejvíc košů: Jonáková Eliška 7, Jonáková Štěpánka 7, Šedý Jan 5 - Havlová Renata 3, Lorencová Kateřina 3, Vyroubal Alexandr 3.

  

  

Korfbalová liga rezerv:  Brno, KK : Prostějov, SK RG - 28:18 (17:7)