Autor: Admin | Vydáno: 21.12. 2015 07:00 | Adresa: http://www.korfbalbrno.cz/clanek-co-prineslo-ctvrte-kolo-brnenske-ligy-minizaku-752.html

Co přineslo čtvrté kolo brněnské ligy minižáků?

Někdo se už možná doma přejídá cukrovím, ale brněnští minižáci to určitě nejsou. Poslední turnaj tohoto roku přinesl 3 velice vyrovnané zápasy, všechny dokonce skončily rozdílem jednoho koše. Celková tabulka se tak víc a víc vyrovnává a o vítězi ještě vůbec není rozhodnuto. 

    

Brno B (Bystrc) - Brno A (Komín) 7:6 (5:1)

  
Němeček Martin 4, Šmehlík Patrik 2, Malina Kryštof 1 - Dostálová Marta 2, Holík Lukáš 1, Holík Vojtěch  1, Ježková Karolína 1, Vojnová Sofie 1

  
Bystrcká lavička byla z důvodu nemocí několika hráčů poloprázdná, a proto bylo potřeba povolat i zkušenější hráče. Zápas se rozjel ve velkém stylu, takže v poločase už to bylo 5:1 pro domácí. V druhé půlce se začalo více dařit i hráčům z Komína, srovnat však už nestihli a zápas skončil 7:6. 

  

Brno C (Mix-tým: Starý Lískovec+Žebětín+Bystrc+Žabovřesky) - Brno B (Bystrc) 5:6 (4:1)

   
Vojáček David 3, Bogar Jonatan 1, Střítecký Daniel 1 -  Malina Kryštof 2, Šmehlík Patrik 2, Němeček Martin 1, Prichzi Vendula 1

  
Taktéž Mix-týmu chybělo několik důležitých opor zejména v dívčí části. Úlohu střelce na sebe tedy vzal David Vojáček a jeho tým tak v poločase vyhrával poměrem 4:1. Po změně stran a střídání v obou týmech se skóre začalo vyrovnávat. Ještě 2 minuty před koncem byl stav vyrovnaný, potom ale Martin Nemeček proměnil donášku a Bystrc se dostal do vedení. Do konce zápasu už žádný koš nepadl a Bystrc tak Mix-týmu oplatila porážku z minulého kola. 

  

Brno A (Komín) - Brno C (Mix-tým: Starý Lískovec+Žebětín+Bystrc+Žabovřesky) 5:4 (2:3)

  
Vojnová Sofie 2, Dostálová Marta 1, Vojna Tobiáš 1, Čech František 1 - Střítecký Daniel 2, Vojáček David 2

  
Také poslední zápas čtvrtého kola přinesl napínavou podívanou až do konce. Hráči Mix-týmu pokračovali v tempu předchozího zápasu, což Komín po jednozápasové pauze trochu zaskočilo. Poločasové skóre 2:3 dávalo šanci na vítězství oběma celkům. Ve druhé půli se domácím povedlo lépe zorganizovat hru a střely začaly proměňovat i holky. Tato taktika se vyplatila a přinesla Komínským vítezství.

 

Čtvrté kolo vyhrál tým Bystrce (Brno B), před dětmi z Komína (Brno A) a složeným týmem ze Starého Lískovce, Žebětína a Bystrce a Žabovřesk(Brno C).

   
Nejlepší střelci soutěže:
     1. Vojáček David  13 košů
     2. Malina Kryštof  10 košů 
     3. Šmehlík Patrik  9 košů
     4. Tothová Eliška  8 košů
     5. Vojnová Sofie  6 košů

 

Autorka článku: Barbora Dvořáková