Autor: jakma | Vydáno: 2.1. 2008 20:00 | Adresa: http://www.korfbalbrno.cz/clanek-starsi-cisla-korfbalovych-zpravodaju-i-77.html

Starší čísla korfbalových zpravodajů I.

Nejstarší klubové noviny se datují již na rok 1990 pod názvem BrKo - Brněnský korfbalový informační občasník. Tento občasník však začal i skončil svým nultým číslem.

 

Bohužel z celých novin se dochovala pouze úvodní strana (pokud má někdo i jiné stránky sem s nimi). Z obsahu pouze stručně. (Zdroj: stará verze stránek našeho klubu)

 

brko.jpg

 

 

ZE SVĚTA

 

V Plzni proběhlo první jednání o ustavení Korfbalového výboru při Českém svazu rekreačního sportu (KV ČSRS).Předsedou by se měl stát Ruda Mišurec z Prahy, jedna z klíčových funkcí - předseda Sportovně-technické komise (STK) - byla svěřena našemu Davidovi.

 

Od řijna se budou hrát pravidelné postupové soutěže - 1. a 2. liga. Účastníky 1. ligy se můžeme stát i my, stačí obsadit na kvalifikačnim turnaji v záři v Praze 1. nebo 2. místo.

 

 

Ve dnech 14. - 21. července spolupořádáme výukový kurs korfbalu. Zatím jsou na něj přihlášeni Šárka, Kuba, oba Džankové, Pepa, Barča, Katka, Petr Baryk, Jana a Drago. Cena je kolem 600,- Kčs a pokud bude chtít ještě někdo jet, at se co nejrychleji přihlási u Draga (tel. p. 239 33). Zároveň prosím i ty, kteří nepojedou, aby si udělali čas v neděli 22. 7. 1990, měli bychom pravděpodobně sehrát demonstrační utkáni pro (nebo s) některá nová mužstva z Moravy a Slovenska.

 

Na stejnou dobu (plus mínus 2 dny) potřebujeme sehnat ubytování pro naše hosty z Nizozemi a Belgie. Jde o jednoho pána z International korfbal federation (IKF) a o manželku a syna jednoho z lektorů kursu.Byt, garsonka, ubytovna ap. Spěchá.

 

Byla potvrzena naše účast na turnaji v Madarsku, Gódóll8, ve dnech 3. - 5. srpna. Startovat budou kluby z Madarska, SRN, Nizozemí, Portugalska, Polska a navic ještě z Kolina. Na noclehy si připravme každý 450,- forintů. Kdo by věděl o levné dopravě mikrobusem, ať se svěři kolektivu.

 

Je potřeba co nejdříve vyplnit registračni kartu a opatřit ji potvrzením svého lékaře.Kdo tuto kartu ještě nemá, vyzvedne si ji u Davida. Spolu s kartou je Davidovi potřeba odevzdat i 10 Kčs.

 

Každý z nás by se měl stát detektivem a pátrat po následujicím:

 

hřištich, tělocvičnách, sponzorech, tělovýchovných jednotách, lukrativních brigádách, výrobcích stojanů a možná po dalšich věcech,které mě momentálně nenapadají.

 

Pokud nechceme dopadnout jako monopolní socialistická ekonomika (tedy ne zrovna nejlépe), pokusme se vytvořit si v Brně konkurenci.Kdo by o něčem podobném věděl, ať na tom trochu zapracuje.

 

DRBY DEMENTI

Šárka se v neděli při cestě z Plzně odmítla vydat na starobylý Karlštejn pod průhlednou záminkou nutnosti "učit se,..". Zkoušku v pondělí pak udělala za 1.

 

Libor zvaný též Šaky si po prohlídce západního katalogu pořídil novou soupravu značky Nike. Závislí prognostikové tvrdí, že po MS v Itálii si pořídi i nové boty značky Adidas Torsion.

 

Džanek st. v úterý večer odešel z domova. Na pařbu.Ve středu ráno přišel do práce o půl deváté, tedy právě včas.

 

David je znechucen největši předvolebni aférou. Se svými hlasy pak naložil jako Jánošík - pomohl ukřivděným.

 

DEMENTI. Protože temné síly v naší korfbalové společnosti fabrikuji dezinformace, znějící pro nezasvěcené věrohodně, jsem nucen učinit toto prohlášeni : S Lídou (naše nová posila z Kuřimi) jsem nikdy žádný poměr neudržoval.

                Podepsán Sukalovský v.r.

 

 

Pokračování této rubriky očekávejte v dalšim čisle našeho korfbalového občasníku. Zajistěte si ho proto včas!

 

 

BrKo - Brněnský korfbalový informační občasník, (c) DRIAG