Autor: Admin | Vydáno: 7.11. 2016 07:56 | Adresa: http://www.korfbalbrno.cz/clanek-druha-letosni-vyhra-nad-prostejovem-794.html

Druhá letošní výhra nad Prostějovem

Uplynulý víkend opět potvrdil, jak je korfbalová extraliga letos vyrovnaná. Čtvrté kolo, které se odehrálo týden po návratu české reprezentace z mistrovství Evropy, znovu přineslo dva dramatické duely. V sobotu nejprve Znojmo na domácí palubovce 15:16 padlo s Českými Budějovicemi, v neděli pak Prostějov doma 17:20 nestačil na úřadující mistry z Brna.

  

V nedělním duelu Prostějov Brnu dlouho vzdoroval, nakonec se však projevila zkušenost mistra. „Tři čtvrtiny jsme se se soupeřem přetahovali, v poslední části jsme si vypracovali mírný náskok a ten už udrželi. V rozhodujících momentech jsme měli navrch," přibliž brněnský kouč Jakub Máša dění v zápase.

 

I za Brno nastoupilo několik reprezentantů, jen Eliška Jonáková přijela z Nizozemska s napuchlým kolenem a nejspíš si až do Vánoc nezahraje. „V minulosti se reprezentanti vraceli vždy rozehraní a v laufu, teď to však bylo trochu jiné. Připadali mi trochu bez šťávy, i když třeba Honza Šedý se vzpamatoval a v neděli byl náš nejlepší střelec. Možná se na nich projevilo lehké rozčarování z ne úplně vydařeného vystoupení na Evropě," přemítal Máša.

  

Prostějov, SK RG : Brno, KK  17:20

Poločas: 12:12.

Rozhodčí: Zdeněk Milichovský, Zuzana Maňáková.

Nejlepší střelci: Galíček Petr 4, Havlová Renata 4, Vyroubal Alexandr 4 - Šedý Jan 5, Faltýnková Lenka 3, Jonáková Štěpánka 3.

   

Nejvyšší soutěž pokračuje dalším kolem už následující víkend. Brno doma vyzve České Budějovice a Prostějov změří síly se Znojmem.

  

Autor článku: Jan Pařík