Autor: Ondra | Vydáno: 10.1. 2017 18:00 | Adresa: http://www.korfbalbrno.cz/clanek-privezou-brnensti-korfbaliste-konecne-evropsky-bronz-805.html

Přivezou brněnští korfbalisté konečně evropský bronz?

Ve dvou posledních ročnících korfbalové ligy mistrů bojovaly hráčky a hráči Korfbal klubu Brno o bronzové medaile proti portugalské Benfice, dvakrát neuspěli. Letos by dvojnásobní čeští šampioni rádi tuto historii přepsali. Šanci budou mít už tento týden v kolébce korfbalu, Nizozemí, kde se od čtvrtka koná turnaj mistrů evropských zemí, Europa Cup 2017.

 

Na nejprestižnějším klubovém turnaji na světě se v holandském Sassenheimu střetne 9 nejlepších evropských zemí. V novém hracím systému se hrají vždy 2 zkrácené zápasy za den, v sobotu čekají zápasy o umístění. Brněnské korfbalisty čekají ve skupině A nejdříve ve čtvrtek papírově slabší soupeři, turecké Kocaeli a maďarské Szentendre. V pátek pak sehrají klíčový souboj s katalánským Vallparadis a favority celého turnaje, domácím TOP/Quoratio Sassenheim. S katalánským celkem mají brněnští sice dlouhodobě zápornou bilanci, ale v loňském ročníku Europa Cupu dokázali ve čtvrtfinále tohoto soupeře porazit a zajistit si postup do semifinále. Druhý páteční soupeř, holandský mistr TOP/Quoratio Sassenheim, je největším favoritem celého turnaje a cílem brněnského týmu je uhrát s tímto velkoklubem především co nejpřijatelnější výsledek a užít si možnost zahrát si zápas proti nejlepším hráčům planety.

   

Sobotní finálový den pak přinese zápasy o umístění, pokud brněnští dokáží získat ve skupině alespoň 3 vítězství, zahrají si o bronzové medaile. Jejich získání je také největším cílem a snem.

 
„Je to naše třetí účast na turnaji mistrů, ale bezesporu je pro nás tento turnaj vrcholem sezony," říká o účasti trenér Korfbal klubu Brno, Jakub Máša, a dodává: „Naším cílem je jednoznačně medailové umístění a tomu nyní podřizujeme celou naši přípravu."
 
Poslední zápasy v české soutěži se brněnskému Korfbal klubu vydařily, těsně před vánoční pauzou porazil České Budějovice i Znojmo, v prvním lednovém víkendu si pak doslova pochutnal na oslabeném týmu z Prostějova. Brněnští v extraligové tabulce vedou s velkým náskokem 6 bodů a už nyní v polovině soutěže je téměř jisté, že si znovu zahrají o titul mistrů ČR.
 
„Bohužel poslední zápasy v lize naši připravenost na Europa Cup příliš neprověřily. Soupeři na poslední kola nepřijeli v nejsilnějších sestavách, takže jsme nehráli pod takovým tlakem, jaký můžeme očekávat na mezinárodní scéně. Ještě bychom potřebovali, aby někteří hráči stihli doléčit různá zranění, abychom na Europa Cup byli opravdu v kompletní sestavě," posteskl si Jakub Máša.
 
V brněnském týmu došlo před sezónou k několika změnám, pro mateřské povinnosti absentující Evu Fridrichovou nahradila vynikající bývalá reprezentantka z Prostějova, Lenka Faltýnková. Mužskou část navíc skvěle doplnil nizozemský hráč Marco Rot, který je v Brně na půlroční pracovní stáži.
 
Brněnští hráči a hráčky nebudou na evropském vrcholném turnaji reprezentovat jihomoravskou metropoli sami. Na své první zápasy na tomto prestižním turnaji se může těšit také brněnský rozhodčí Lukáš Pazourek.
 

Program:
12.1.2017 10:45 Korfbal klub Brno - Kocaeli University Sport Club (Turecko)
12.1.2017 18:15 Korfbal klub Brno - Szentendre Kinizsi Honvéd SE (Maďarsko)
13.1.2017 16:15 Korfbal klub Brno - Club Korfbal Vallparadis (Katalánsko)
13.1.2017 20:00 Korfbal klub Brno - TOP/Quoratio Sassenheim (Holandsko)
14.1.2017 zápas o umístění

   
Více informací:
FB turnaje - https://www.facebook.com/ikfecup
Stránky IKF - http://ikf.org/ikf-europa-cup-2017-match-schedule/

   
Kdo bude brněnský klub reprezentovat?
Hráčky: Eliška Jonáková, Štěpánka Jonáková, Petra Škrobová, Lenka Faltýnková , Jemelíková Vendulka, Martina Weissová
Hráči: Jiří Ziegler, Honza Šedý, Ivan Vávra, Peter Bušík, Martin Skála, Marco Rot, Ondřej Fridrich
Trenéři: Jakub Máša, Atte van Haastrecht
Fyzioterapeut: Bert Molema