Autor: pernja | Vydáno: 8.1. 2008 10:30 | Adresa: http://www.korfbalbrno.cz/clanek-becko-prijelo-s-plnym-poctem-bodu-z-havirova-81.html

„Béčko“ přijelo s plným počtem bodů z Havířova

V sobotu 5.1. v 9:03 se vydal tým brněnského „Béčka" rychlíkem na dohrávku prvního kola 1.ČKL do studeného severomoravského města Havířov, kde chtělo ze sebe vytlačit co nejvíce a porazit jak místní, tak i soupeře z Prostějova. Po příjemné cestě, která utíkala velmi rychle, jsme se s přehledem zorientovali u nádraží a během 5 minut jsme dorazili na halu. No, na halu, spíš bych měl říci ...

 

...   na bazén, protože tato velmi malá hala je součástí plaveckého stadionu, což bylo spíše výhodou, poněvadž všude v prostoru haly vál teplý vzduch, který nás dostatečně zahřál před zápasem. Jeli jsme ve velmi silné sestavě, nechyběly ani zkušené opory týmu, ani mladí draví hráči a hráčky.

 

Do našeho prvního sobotního utkání jsme nastoupili proti týmu Prostějova „B", který předchozí utkání s Havířovem prohrál. Podle pokynů trenéra jsme od začátku bránili výjezdy a velmi jsme znepříjemňovali soupeřům jejich přechod do útoku, z čehož vzešly protivníkovy chyby a naše následná potrestání snadnými šancemi, ze kterých některé skončily úspěšně košem. Bohužel ale v první části zápasu na nás přišla chvíle střelecké beznaděje a všechny naše střely, až na výjimky, končily mimo obroučku. Naštěstí se nám dobrá nálada trochu vrátila po tom, co zkušený Drago, který přišel na druhou půlku, vyšperkoval útok donáškou, do které prakticky „došel". V druhé půli už přišla i střelecká přesnost, takže jsme tento zápas s přehledem dotáhli do vítězného konce, skóre po posledním hvizdu čítalo 15 na naší straně a 7 na té prostějovské.

 

Když jsme nastupovali do druhého utkání, věděli jsme, že hrajeme se silnějším soupeřem, než byl Prostějov. V Havířově bylo více mladých a energických hráčů a hráček, kteří nás potrápili na obou stranách hřiště a byli těžkým soupeřem. Naštěstí při nás už stálo střelecké štěstí, a tak jsme dokázali stále držet 4 až 5 bodový náskok a tento zápas vyhrát s výsledkem 14:9. Jako zajímavost ze zápasu proti Havířovu bych mohl dodat, že rozhodčí Vaculík byl opravdu „nestranný", a proto po menších dohadech udělil Dragovi žlutou kartu a tím svoji „nestrannost" opravdu potvrdil.

 

Nebyl to lehký boj, ale my jsme ho zvládli. Velmi nám prospělo, že jsme jeli ve vysokém počtu a měli jsme hráče na střídání. Výlet do Havířova byl jeden z nejlepších, jaké jsem já v korfbale zažil. Není to o tom se stresovat a soustředit před každým zápasem, vždycky je lepší na to moc nemyslet a radši se trochu pobavit, všem se hned hraje líp a vítězství jsou jednodušší.

 

Negativa tohoto kola:

 

Havířov nebyl dobře připraven jako organizátor dohrávky 1.ČKL. V hale na palubovce byly mokré fleky a místy i menší kaluže. Na jednu doplatil brněnský hráč Petr Horák, který při bránění protihráče uklouzl a fauloval. Naštěstí se nikomu nic nestalo, ale tento zákrok byl odměněn (neprávem) volným hodem.

 

Ukazatel skóre nebyl vůbec a čas měl jen rozhodčí.

 

 

Kolektiv autorů : Pernja, Michal

Kontrola textu : Gaba