Autor: Admin | Vydáno: 11.3. 2017 21:00 | Adresa: http://www.korfbalbrno.cz/clanek-korfbalova-extraliga-vrcholi-820.html

Korfbalová extraliga vrcholí

Poslední kolečko, kdy se v extralize utká každý s každým, odstartovalo. Sobotní dva zápasy nejvyšší korfbalové soutěže nepřinesly výrazné překvapení. Vládci tabulky a už jistí finalisté z Brna si bez výraznějších problémů poradili 22:15 s Prostějovem.

  

Důležitější duel o druhé místo se odehrál na jihu Čech. České Budějovice přehrály 24:18 Znojmo a nasadily tak k lehkému trháku. Na sobotního soka a Prostějov mají nyní dvoubodový náskok.

 

Brněnskému korfbal klubu se v posledních střetnutích nedařily první poločasy a chtěl na nich zapracovat. Úkol Jihomoravané splnili, první desetiminutovku nad domácím Prostějovem ovládli 9:3, a i když pak trochu polevili, pohodlné vedení už nepustili. „Chtěli jsme se špatnými prvními půlkami něco udělat a to se povedlo. Chyběli nám Lenka Faltýnková a Ivan Vávra a naštěstí to šlo i bez nich. Řekli jsme si, že soupeře pro finále si nebudeme vůbec vybírat. Prostě hrajeme naplno a necháme je se o ten druhý flek pobít mezi sebou," povídal brněnský kouč Jakub Máša, jehož základní stavební kámen týmu už dlouho tvoří dívčí část týmu. „Když máme nejlepší holky v republice, musí to tak být. Je důležité, že to před pár lety pochopili i kluci. Když se však holkám nedaří, kluci je podrží," dodal Máša.

  

Prostějov porážka s Brnem nemusí zas až tak bolet. Rozhodující boje o druhé místo pro něj přijdou na řadu v posledních dvou kolech. Když porazí České Budějovice i Znojmo, může si zahrát o zlato. „Rozhodla jednoznačně úspěšnost střelby. Brno ji mělo snad čtyřicetiprocentní, to je suprové číslo. Jde vidět, že jeho hráči trénují aspoň třikrát nebo čtyřikrát v týdnu, mají to prostě v ruce. Rozhodne se ale až teď, každý ze tří zbývajících týmů se o finále může porvat. Rozhodne aktuální forma," podotkl prostějovský Jan Tichý.

 

Prostějov, SK RG : Brno, KK  15:22

 

Poločas: 8:13. Rozhodčí: Lukáš Filip, Tomáš Voda. Nejlepší střelci: Vyroubal Alexandr 4, Havlová Renata 3, Marek Michal 3 - Bušík Peter 5, Šedý Jan 5, Jonáková Eliška 4.

 

Autor článku: Jan Pařík