Autor: Admin | Vydáno: 26.4. 2017 08:51 | Adresa: http://www.korfbalbrno.cz/clanek-posledni-kolo-pripravky-a-hodnoceni-sezony-831.html

Poslední kolo přípravky a hodnocení sezóny

V sobotu dopoledne se naposledy otevřely brány ZŠ Otevřená v Žebětíně a letos naposledy se tu představili naše nejmenší korfbalistky a korfbalisti. V kategorii přípravek předvádí své výkony děti do 9 let, hraje se po celém, ale zmenšeném hřišti a bez pravidla bráněné střely. To dává dětem šanci vstřelit více košů a užít si tak větší radost ze hry.

Pokaždé se tvoří také úplně jiné týmy, je tedy možné, že v průběhu sezóny hrajete pokaždé s úplně jinými spoluhráči 😊

 

Tentokrát se mezi sebou utkaly 4 vyrovnané týmy. Tři výhry nakonec vybojovala skupinka pod vedením Marka Sopka ve složení: Radek Modlitba, Radim Novotný, Julie Oplatková a Adam Valíček. K výbornému výsledku určitě přispěl i výkon Julči Oplatkové, která se s 44 koši stala nejlepší střelkyní v této věkové skupině. Absolutně nejlepším střelcem soutěže se stal David Sotolář, který vstřelil celkem 57 košů.

 

Na závěr proběhla soutěž Král střelců mezi rodiči, aby zjistily, že trefit se do té žluté plastové věci není tak jednoduché.
    
Dohromady za celou sezónu se v kategorii Přípravek prohánělo na hřišti 31 dětí ze všech městských částí, kde se korfbal trénuje (Bystrc, Žebětín, Komín, Maloměřice, Žabovřesky a Starý Lískovec). Třeba to příští rok bude ještě o něco víc a kdo ví, možná jsme tu viděli budoucí extraligové hráče nebo dokonce reprezentanty.
  
 
 
Autorka článku: Barbora Dvořáková