Autor: jakma | Vydáno: 17.1. 2008 01:00 | Adresa: http://www.korfbalbrno.cz/clanek-10-otazek-pro-jakub-pernica-84.html

10 otázek pro : Jakub Pernica

"Nudíte se doma? Nudíte se ve sportu, který hrajete, protože jste stále ve společnosti stejného pohlaví? Pojďte hrát korfbal a zaručuju vám, že se nudit přestanete. Jo a ještě jednu věc..."

Jméno a přijmení:  Jakub Pernica

 

Datum narození:  8.11. 1990

 

Zaměstnání: student ISŠ-COP BRNO, Olomoucká 61, obor Informační technologie

 

Zájmy a koníčky: korfbal, hudba, informatika, korfbal

 

 

Otázky a odpovědi:

 

1)    Kdy a kde jsi se poprvé setkal s korfbalem?

 

         Bylo to ve čtvrté třídě, když naše třídní učitelka donesla pravidla korfbalu a začala nás to učit, i sama sebe. Poté přišel Ondra s turnaji mezi školami a s tréninky na jedné z nich. Nedalo se odolat.

 

2)    Jak dlouho korfbal aktivně hraješ?

 

        Kdybych počítal i tréninky na škole, kde nás chodilo asi 4-5 a jenom kluci, tak už je to 7 let.

 

3)   Co tě na korfbale nejvíc zaujalo a čím ti připadá výjimečný?

 

        Parta, spolupráce, velká odlišnost od basketbalu, že se může prosadit i člověk menšího vzrůstu. Dále mě zaujalo, jak to vypadá krásně, když se to umí. No a samozřejmě mě zaujal tím, že se hraje s holkama.

 

4)    Co ti korfbal přináší?

 

        Potěšení, zábavu, vybití energie a ještě nejlepší zážitky mého života. Dále mně přinesl spoustu přátel, kamarádů, kamarádek, z Brna, ale také z jiných týmů, což mi dává potěšení i v tom, že když jedu do skoro jakéhokoli korfbalového města v ČR, tak tam potkám kamarády a kamarádky, které jsem většinou už půl roku neviděl.

 

5)    Jaký je tvůj nejlepší korfbalový zážitek?

 

        Pro mě je zážitkem každý vyhraný zápas, na kterém se podílím z hřiště. Velký zážitek ve mně zanechalo i MS v Brně. A ty ostatní zážitky, které se nadají porovnávat, protože byly všechny skvělé a něčím výjimečné jsou Maxikorfbaly, Beachkorfbaly, 24hodin a Akademie.

 

6)    Naopak je nějaký zážitek, na který nerad vzpomínáš?

 

       Nerad vzpomínám na můj poslední žákovský maxikorfbal, kterého jsem se účastnil jako hráč, na kterém jsme vybojovali perfektní výsledek v základní skupině, a když jsme hráli čtvrtfinále s ČB, tak jsme dokonce drželi remízu až do konce zápasu, což byl skvělý výsledek a velká naděje hrát o třetí místo. Jenomže přišel penaltový roztřel. Jako kapitán jsem šel úplně první na svou penaltu, dal jsem ji a potichu jsem přihlížel, jak zbytek mého týmu jeden po druhém ztroskotávají. Až na ještě jednu penaltu, kterou už ani nevím, kdo vstřelil, jsem byl jediný, kdo se trefil. Nejhorší zážitek to byl, protože jsem hrál naposledy v životě v žákovské kategorii a chtěl jsem se dostat přes čtvrtfinále jako vítěz. Bohužel se tak nestalo a mě to strašně mrzelo.

 

7)    Je nějaký koš, na který nejvíc vzpomínáš?

 

        Rád vzpomínám na můj úplně první koš v „Béčku". Nastoupil jsem do rozjetého zápasu rovnou do útoku, dvakrát jsem nahrál míč, udělal véčko, vystřelil a trefil koš

 

8)    Máš nějaký cíl, kterého by jsi chtěl v korfbale dosáhnout?

 

        Samozřejmě. Vezmeme to postupně. Někdo si sice může myslet, co všechno od sebe očekávám, ale jde tady o korfbalový cíl a cílu se meze nekladou. Nejdříve bych chtěl tento rok uspět s týmem „B" a to ukončit sezónu na 3. místě a s dorostenci postoupit do extraligy. Dále bych si rád časem zahrál někdy za „Áčko", protože další můj cíl je reprezentace, nebylo by špatné, kdyby už ta do 19 let, a do ní se nedostanu, když budu hrát jenom 1.ligy. No a jako spíš sen bych měl účast na MS někdy v budoucnu, samozřejmě jako hráč!

 

9)    Co očekáváš od letošní sezóny?

 

        Jak už jsem se zmínil, postup dorostenců do extraligy a dobrý výsledek „Béčka".

 

10)    Co bys vzkázal nekorfbalovému lidu?

 

        Nudíte se doma? Nudíte se ve sportu, který hrajete, protože jste stále ve společnosti stejného pohlaví? Pojďte hrát korfbal a zaručuju vám, že se nudit přestanete. Jo a ještě jednu věc. TOTO NENÍ ŽÁDNÁ NAPODOBENINA BASKETBALU, JE TO KORFBAL!!!