Autor: pernja | Vydáno: 20.1. 2008 20:46 | Adresa: http://www.korfbalbrno.cz/clanek-becko-podruhe-v-havirove-aneb-zrozeni-johna-greye-85.html

„Béčko“ podruhé v Havířově aneb zrození „Johna Greye“

Všichni si zajisté pamatujete úspěch, který před dvěma týdny dosáhlo brněnské „Béčko" v Havířově... Zopakovalo ho i v sobotu?...

    Všichni si zajisté pamatujete úspěch, který před dvěma týdny dosáhlo brněnské „Béčko" v Havířově. Tehdy dopadla dohrávka 1. kola pro Brňáky podle jejich představ a nikdo si nechtěl připustit, že by tento úspěch nedokázali zopakovat i v 5. kole 1. ČKL znovu proti soupeřům z Prostějova „B" a Havířova. Protentokrát Brno vyjelo s pozměněnou sestavou obohacenou o zelenáče, kteří si za „Béčko" měli zahrát poprvé a předvést korfbalovému světu svoji mladistvou energii. Nevím, jestli je to Českými dráhami, nebo týmem, ale zdá se mi, že cesty ubíhají čím dál rychleji. Než jsme se nadáli, byli jsme převlečení, nachystaní, rozcvičení a vyhecovaní na první zápas proti Prostějovu „B".

 

Brno „B" - Prostějov „B" 19 : 1 (11:1)

 

Sestava: Jansa 1 (31. Sukalovský 3), Pazourek 2 (31. Šedý 1), Brychtová 2, Koláčná 1 - Sopko 1, Pernica 1, Modlitbová 3, Dvořáková 4

 

    V prvním zápase se proti brněnským postavil tým Prostějova "B", který však nedorazil na utkání v plném počtu a to hodně ovlivnilo celý zápas i konečný výsledek. Hrát proti sedmi soupeřům může být výhoda, ale ne vždy tomu tak opravdu je. První poločas jsme hráli přesně podle toho, jak se proti trojici bránících hráčů má hrát. Pod košem svým spoluhráčům nabíjel Sopko a jeho spoluhráči s chutí pálili a pálili a přidávali koš za košem. Druhá čtveřice si připravovala dobře organizované útoky a dařilo se jim zakončovat z donášek i ze střel z větší vzdálenosti. Do druhého poločasu nastoupil čerstvý "vítr" Sukalovský, který při svých útocích pořádně motal hlavu soupeřům a první tři útoky zakončil košem. Celkově se však úspěšnost zakončení ve druhém poločase snížila, možná i z toho důvodu, že postrašený domácí tým po problémech z minulého střetnutí ručně vyrobil ukazatel skóre do maxima 20 bodů. I když příležitostí a střel bylo hodně, očekávaný dvacátý koš obroučkou nepropadl.

 


Zápasové klady:
- všichni hráči se střelecky prosadili
- Dana Brychtová a Honza Šedý, kteří poprvé oblékli dres týmu „B", pomohli k výhře

 

Teď nás čekal druhý, o poznání těžší soupeř - domácí Havířov, který nám chtěl oplatit minulou porážku.

 

Havířov - Brno "B" 9 : 5 (5:2)

 

Sestava: Jansa, Pernica (31. Sopko 2), Koláčná, Brychtová - Sukalovský 1, Šedý (31. Pazourek), Modlitbová 2, Dvořáková

 

    Druhý zápas byl úplným opakem toho prvního. V týmu domácích nastoupili mladí hráči, kteří Brňanům nenechávali moc volného časoprostoru potřebného pro zakončení, což se podepsalo na poločasovém i na konečném výsledku. Čtveřice vedená kapitánkou Modlitbovou byla lépe organizovaná a díky lepší práci pod košem měli delší útoky a více možností na zakončení, ale nepodařilo se je proměnit v koše. Druhá čtyřka vedená Jansou měla o poznání méně příležitostí k zakončení. Všechny jejich útoky končily po jedné až dvou střelách, a to při nízké střelecké úspěšnosti nemohlo na soupeře stačit. Do druhého poločasu nastoupil do této čtveřice Sopko, který měl hru více rozhýbat a přidat pár košů. To se mu z části povedlo, ale na odvrácení nepříznivého výsledku to už nestačilo. Všichni jsme odešli poraženi se svěšenou hlavou a černým svědomím.

Zápasová rovnice:

málo doskočených míčů + malá úspěšnost zakončení = málo možností na zakončení + málo košů

 

    I když jsme prohráli zápas, který jsme chtěli vyhrát, smířili jsme se s tím a pořádně si užili cestu zpět. Rozebrali jsme všechna důležitá témata života a posilu Honzu Šedého jsme pasovali na Johna Greye, aby měl nezapomenutelný zážitek na první křest s „Béčkem".

 

 

Shrnutí tohoto kola:

 

    Myslím si, že i když jsme nevyhráli obě utkání, tak se nemusíme za svůj výkon stydět. Hrajeme hezky, ale všechno nám končí na nepřesných střelách a nedoskočených balonech. Musím se ještě zmínit o premiéře Dany Brychtové z týmu dorostu a Johna Greye toulajícího se z dorostu přes „Áčko" až do „Béčka", kterou oba zvládli na jedničku. Pomohli týmu ve hře a získali další zkušenosti. Navíc Honzík alias John je jediným brněnským hráčem, který je zapsaný ve střeleckých tabulkách všech soutěží, které Brno hraje. Gratulujeme.