Autor: Admin | Vydáno: 27.11. 2017 15:00 | Adresa: http://www.korfbalbrno.cz/clanek-brno-ztratilo-prvni-bod-v-sezone-857.html

Brno ztratilo první bod v sezoně

Brno jeden bod a České Budějovice dva. To jsou ztráty, které počítají favorité nejvyšší české korfbalové soutěže po jejím třetím kole. Jihomoravané po prvním úspěchu s Prostějovem nezvládli koncovku druhého zápasu a remizovali s Hanáky 17:17. Jihočeši zase neuspěli v prvním klání ve Znojmě.

 

Kdyby druhé klání skončilo o pár vteřin dříve, vše by skončilo podle předpokladů. Jenže závěrečné skóre se počítá až po čtyřiceti minutách a Prostějov s Brnem bojoval až do samotného konce. Na 17:17 srovnal Alexandr Vyroubal dvě vteřiny před koncem. „Šlo o třetí střelu útoku a padlo to tam! To, že jsme Brno obrali o bod, považujeme za velký úspěch. Za dospělé hraju asi třetí nebo čtvrtý rok a za tu dobu se nám to snad povedlo jen podruhé. Tahle sezona je a bude hodně vyrovnaná, ukázali jsme, že se můžeme měřit s každým," radoval se prostějovský korfbalista Petr Šnajdr.

 

Brňané po prvním vyhraném zápase, který ovládli 16:9, asi podobnou zápletku příliš nečekali, zvlášť když ve druhé půli remízového klání odskočili už na rozdíl pěti košů. „Hráli jsme to pak špatně. Byli jsme zbrklí, místo abychom si pečlivě připravovali střely. Půl minuty před koncem jsme dali na 17:16 a myslel jsem, že už soupeře ubráníme. Bohužel to nevyšlo. Byl jsem dost naštvaný a i na hráčích šlo vidět velké zklamání. Nic se však neděje, ztrátu bereme jako motivaci," nedělal brněnský kouč Jakub Máša z remízy tragédii.

 

Prostějov, SK RG : Brno, KK  9:16

Poločas: 7:12.

Rozhodčí: Pavel Minarčík, Tomáš Voda.

Nejlepší střelci: Galíček Petr 2, Tichý Jan 2, Vyroubal Alexandr 2 - Bušík Peter 3, Drábková Dominika 3, Jemelíková Vendula 3, Vávra Ivan 3.

  

Prostějov, SK RG : Brno, KK  17:17

Poločas: 9:12.

   

Tabulka po třetím kole:

  1. Brno                             11 bodů
  2. České Budějovice           6 bodů
  3. Znojmo                          4 body
  4. Prostějov                       3 body