Autor: jakma | Vydáno: 29.1. 2008 21:21 | Adresa: http://www.korfbalbrno.cz/clanek-oslabeni-dorostenci-bojovali-se-spatnou-strelbou-90.html

Oslabení dorostenci bojovali se špatnou střelbou

   V sobotu 26.1.2008 brněnští dorostenci odcestovali do Znojma, kde je čekala utkání s domácím Znojmem, Bělou pod Bezdězem a Třeboní. V tomto kole se čekalo hladké vítězství proti Třeboni a snaha sebrat nějaký bod Znojmu nebo Bělé.

  

   Poslední měsíce vypadaly velmi slibně, že by dorostenci nemuseli mít problémy se složením týmu jako tomu bylo na začátku sezóny a v minulých letech. Na chlapeckou část soupisky byli dopsáni nováčci Adam Florian a Jiří Kříž. Na dívčí přibyly Adéla Dvořáková a Lucie Tichavská.  Celkem tedy mělo být k dispozici 7 hráčů a 6 hráček. Tato optimistická skutečnost však nepřešla do reality. Na zápas se omluvila Katka Havlíčková, která pár dní před zápasem přišla o pár svých osmiček. Dále pak nováčci Adam Florian (zlomená ruka) a Lucie Tichavská (nemoc). Poslední ztrátou bylo onemocnění Barbory Malcové, která ulehla do peřin den před zápasem. Konečný počet hráčů tedy byl 6 kluků a 3 holky, což velmi ovlivnilo výkony v zápasech.

 


Brno - Znojmo "B"  3 : 13  (1:7)

   Úvodní zápas celého dne byl od samého začátku jasně v režii domácího Znojma. Jejich organizované hře a dobré střelbě nemohli hosté konkurovat. V utkání byla vidět nervozita hráčů Brna, kteří nebyli schopni se vyrovnat s početním oslabením a hra ve trojici jim dělala velké problémy. Útoky končily většinou po jedné nepřesné střele a ztrátou pod košem. Naopak soupeř nemilosrdně trestal všechny obranné chyby a skóre tak narostlo až na stav 1:13, který dvěma koši v poslední minutě upravil Jakub Pernica na konečných 3:13.

 

Sestava : Šedý, Pazourek 1, Brychtová - Pernica 2, Šilhan (26. Štemberk), Dvořáková, Žáková

 

 

Brno - Bělá pod Bezdězem  5 : 10  (2 : 4)

   Do druhého zápasu nastoupili brňané v mírně pozměněné sestavě s touhou předvést lepší výkon než v minulém utkání. V útoku se dařilo déle držet balon a bylo i více možností k zakončení. To bylo způsobeno postupným sehráváním čtyřky a trojky během zápasů.  Největší souboje se odehrávaly mezi naší trojicí a čveřicí z Bělé, ve které se za hosty nejvíce dařilo Hromčíkové, kterou naše trojice nedokázala ubránit. Na druhé straně vracel přesné zásahy Lukáš Pazourek, kterému pomáhal velmi dobrou prací pod košem Honza Šedý. Ale jak už se stává v poslední době trendem ve všech brněnských týmech, neproměňujeme 90% střel, některé i z krátké vzdálenosti, kde už by se hráči měli trefit prakticky pokaždé. Narozdíl od prvního zápasu už naše hra vypadala mnohem lépe, byly vidět i některé hezké akce a dobře vypracované útoky, ale množství neproměněných šancí však bylo tím rozhodujícím mezi oběma soupeři.

 

Sestava : Šedý 1, Pazourek 3, Žáková - Pernica 1, Štemberk (29. Šilhan), Brychtová, Dvořáková 

 

 

Brno - Třeboň  7 : 5  (2 : 5)

   Poslední zápas proti týmu Třeboně měl být nejlehčí z celého hracího dne, protože jihočeši jsou na posledním místě tabulky bez jediného získaného bodu. Pro utkání již nebyl k dispozici Jakub Pernica, který musel odjet, ale naopak si v tomto utkání měl odbýt svou premiéru nováček Jirka Kříž. Na první pohled snadný zápas byl dramatický již od prvních minut, kdy hráči Třeboně vedli 0:1 a 1:2. Na tyto koše se brňanům ještě podařilo odpovědět. Další košová šňůra hostů však už do poločasu zůstala bez odpovědi. Po bouřlivé přestávkové promluvě trenérů měli hráči zlepšit obranu a pokusit se otočit zápas ve svůj prospěch. První útoky začaly rychlou kombinací a úspěšným zakončením Jakubem Šilhanem a Martinem Štemberkem. Ve 30. minutě přišlo i vytoužené vyrovnání přesným zakončením Lukáše Pazourka. Střel na soupeřův koš dále přibývalo, ale žádný z nich nechtěl projít obroučkou. Do svých rukou vzal osud tohoto utkání ve 38.minutě Honza Šedý, který dobrým uvolněním za košem poslal brněnské hráče poprvé v tomto zápase do vedení a když po další minutě přidal další koš bylo o vítězi rozhodnuto.

 

Sestava : Šedý 2, Šilhan 1, Žáková - Pazourek 3, Kříž (21. Štemberk 1), Brychtová, Dvořáková

 

 

Hodnocení +/-  :


  + bojovnost v oslabení

 

  - špatná střelba
  - špatná střelba
  - špatná střelba
  - nepozornost v obraně